Logo Zareklamuj.com
Statystyki
Zarejestrowanych: 1,467
Wyplaty: 439.61

Zalogowani: 28
Goscie: 3391

Ciasteczka


Certyfikat dla firmy


Aby zyskać w oczach klienta nie wystarczy mieć innowacyjny czy też trochę inny produkt od innych przedsiębiorstw które oferują podobne usługi i towary. Dziś na rynku zwycięża firma któa ma też dobrą reputację.

Certyfikaty i dyplomy


Każdy szanujący się przedsiębiorca posiada oprócz dużego wachlarza usług i towarów również potwierdzenie swoich kompetencji oraz dobrych praktyk które stosuje podczas zawierania umów. Część takich potwierdzeń to mogą być referencje lub pozytywne komentarze. Jednak najlepszą formą potwierdzenia kompetencji to dyplomy i certyfikaty. Takie dokumenty są wystawiane przez konkretne instytucje lub firmy certyfikujące. Referencje oraz opnie łatwo można generować, wystarczy wpisać dane nieistniejącej już firmy i nikt nie sprawdzi takich informacji. Co do opinii pozostawianych przez internautów i klientów na portalach WWW, to również łatwo wygenerować, a w dodatku również jest nie do sprawdzenia dla postronnych osób które nie mają dostępu do systemu. Za to dokumenty wydawane w formie dyplomu lub certyfikatu są miarodajne. Firmy wydające certyfikat dla firmy utrzymują się bardzo długo na rynku. W tym wypadku łatwo sprawdzić dokument którym posługuje się dana firma czy jest autentyczny. Wydawane dokumenty są zazwyczaj opatrzone numeracją która pozwala szybko sprawdzić i zidentyfikować czy został on wydany czy sfałszowany.

Do czego mi certyfikat ?


Posiadanie dyplomów i certyfikatów jest potrzebne ze względu na fakt że ich posiadanie ułatwia kontakt z nowymi klientami. Gdy nowy kontrahent sprawdza firmę z którą chce współpracować, i odkrywa że posiada ona znane wśród przedsiębiorców wyróżnienia, ma on większą skłonność do przerwania poszukiwań i przystąpienia do realizacji zamówienia. Tak samo dobre i pozytywne opinie oraz recenzje pomagały niegdyś w przekonaniu kontrahentów, tak i teraz dyplomy i certyfikaty są wyższą formą rekomendacji. Gdy kontrahent wchodzi do gabinetu prezesa lub przechodzi w holu obok ściany chwały ma okazję zapoznać się z wieloma wyróżnieniami które zdobyło dane przedsiębiorstwo. Takie informacje przełamują pierwsze lody i ułatwiają negocjacje. Firma zawsze może podpierać się wyróżnieniami które posiada w celu osiągnięcia lepszej pozycji negocjacyjnej.

Budowa wizerunku firmy

Wiele przedsiębiorstw wręcz kolekcjonuje wszelkie wyróżnienia które są dostępne w dzisiejszym świecie. Wszelakiego Certyfikaty, Dyplomy oraz specyfikacje ISO są godnym emblematem którym warto się posługiwać budując pozytywną opinię o swojej firmie. Każdy przedsiębiorca chce być postrzegany jako wiarygodny i rzetelny. Dlatego zbieranie potwierdzeń swojej fachowości jest tak istotne z punktu kreowania swojego wizerunku w otaczającym nas otoczeniu.

Pozytywny wizerunek na temat firmy pozwala osiągać lepsze wyniki. Spójrzmy na taki przykład. Chcemy kupić druty stalowe do zbrojenia które będą wykonywać robotnicy podczas budowy naszego nowego domku jednorodzinnego. Mamy do wyboru dwie firmy na rynku, to skrajny przypadek ale ma tylko uzmysłowić znaczenie wyróżnień. Jedna firma nie posiada żadnych dyplomów a podczas sprawdzania internetu natknęliśmy się oprócz pozytywnych na negatywne opinie na temat produktów tego przedsiębiorstwa. I mamy drugą firmę, która na swojej stronie internetowej informuje nas że jest posiadaczem kilku certyfikatów potwierdzających jej wysokie kwalifikacje. Posiada również kilka opinii pozytywnych i tyle samo negatywnych co firma numer jeden. Teraz proszę czytelnika aby sam siebie zapytał, w której firmie zamówi potrzebne materiały ? W tej bez dyplomów i certyfikatów czy w tej z wyróżnieniami ?

Ludzie reagują schematycznie i wystarczy kilka drobnych szczegółów które poprawią nasz wizerunek na tle konkurencji. Dodatkowe wyróżnienia to również możliwość dodatkowej reklamy. Firmy certyfikacyjne stosują różne dodatkowe programy wsparcia kontrahentów w reklamie.