\
Usuwanie nadmiaru linków

Linki

W internecie istnieją trzy pojęcia linków. Każdy z lików służy do czegoś innego. Linki to nic innego jak hiperłącza między witrynami oraz podstronami danej witryny.

 

Rozróżniane typy linków:

Linki wewnętrzne

Linki wychodzące

Linki przychodzące

 

Linki przychodzące

Z punktu widzenia właściciela witryny internetowej, najważniejsze według niego jest posiadanie dużej ilości linków przychodzących. Tak to prawda, jednak tutaj też rozróżniamy wiele rodzajów linków. Ne będę tutaj rozdrabniał się na temat rodzajów linków przychodzących. Jedynie mogę wspomnieć że najlepsze linki przychodzące to takie które wychodzą z bardzo treściwych witryn oraz z podstron wypełnionych tekstem o zbliżonej tematyce do strony do której kieruje link.

 

Linki wychodzące

Na każdej stronie znajdują się również linki wychodzące. Są to linki reklamowe, które właściciel strony zamieszcza w celu uzyskania dochodów. Linki wychodzące to linki które ą przeciwieństwem linków przychodzących. Linki przychodzące pomagają pozycjonować naszą witrynę jednak duża ilość linków wychodzących powoduje że strona gorzej wygląda w rankingach wyszukiwarek. Dlatego należy zachować umiar podczas dodawania kolejnych linków prowadzących do innych witryn. Ewentualnie zastosować dodatkowe oprogramowanie serwerowe które pozwoli zwiększyć ilość podstron i sprawić aby linki wychodzące były zamieszczone tylko na wewnętrznych podstronach.

 

Właśnie tak niwelujemy obecną ilość linków które posiadaliśmy na stronach swojej witryny. Zdejmując je z głównych podmenu gdzie mnożyły się wręcz jak króliki, budujemy kolejne podstrony na wewnętrznych katalogach witryny. Dopiero tam zamieszczamy plik podstrony wraz z dodatkową opisową treścią. Zabieg ten powiększa objętość naszej witryny i dzięki temu mamy większe szanse przeskoczyć konkurencję. Dodatkowo znikające linki wychodzące przestają obciążać witrynę, czyli stosując powyższy manewr zyskujemy podwójnie.

 

Linki wewnętrzne

Jest to bardzo ważna grupa linków o których zazwyczaj właściciele witryn zapominają lub stosują się do budowy linków wewnętrznych po macoszemu. Brak wewnętrznego linkowania sprawia że roboty wyszukiwarek mają problem z dotarciem do kolejnych podstron serwisu. Ogranicza to tak zwane indeksowanie czyli robienie kopii naszej strony przez roboty wyszukiwarek. To na podstawie tej kopii naszej strony algorytmy dopiero oceniają poszczególne witryny internetowe. Dlatego ważne jest aby zawsze dbać o zapewnienie dobrego linkowania wewnętrznego. Często już zadbanie o ten szczegół poprawia ocenę witryny przez roboty wyszukiwarek.