\
Wizyty u lekarza

Standard w Polsce

Większość Polaków bagatelizuje konieczność bywania u lekarza w celu odbywania regularnie podstawowych badań. Tajemnicą Poliszynela jest że prewencja jest najskuteczniejszą obroną naszego zdrowia. Ogólnopolskie centrum medyczne prowadzi akcję informacyjną, która ma na celu zwiększenie wiedzy na temat wartości jakie przynosi wizyta u lekarza. Już za pomocą podstawowych badań krwi można rozpoznać wiele zmian którym należy się przyjrzeć. Bez podstawowych badań, nikt nie wykryje ani nie zainteresuje się człowiekiem po którym nie widać by mu coś dolegało. A jeśli nie boli to zazwyczaj Polak omija gabinety lekarskie a w szczególności te zarządzane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Kiedy Polak dba o zdrowie ?

Niestety najbardziej popularną i bliską prawdy odpowiedzią jest „W tedy gdy jest już za późno”. Do momentu ukazania się poważnych objawów lub dolegliwości zazwyczaj człowiek nie zwraca na swoje zdrowie żadnej uwagi. Wręcz przeciwnie, wlewa w siebie alkohol, odżywia śmieciowym ale dobrym jedzeniem, pali papierosy oraz nadużywa napojów energetycznych. To wszystko prowadzi do skrajnego wycieczenia organizmu i większą podatność na wszelkie infekcje bakteryjne oraz wirusowe. Również podczas obniżonej odporności łatwiej rozwijać się zalążkom nowotworów. Wspomagane przez toksyny z pokarmów i płynów które z taką chęcią przyjmujemy, mają idealne miejsce do rozwoju. A ludzie zazwyczaj kierują swoje kroki do lekarza gdy są już poważnie chorzy.

 

Taka postawa znacznie utrudnia leczenie i podnosi ryzyko oraz koszta. Wcześnie wykryte zmiany nowotworowe w większości przypadków są łatwe do usunięcia lub wyleczenia. Jednak gdy zgłaszamy się do lekarza dopiero gdy bardzo boli to niestety mamy bardzo małe szanse na wygranie tego starcia.

 

Co jeśli nie jestem ubezpieczony w ZUS i NFZ ?

Jeśli nie posiadasz ubezpieczenia w wyżej wymienionych placówkach to nic nie stoi na przeszkodzie aby nadal sprawnie się leczyć. Zawsze pozostają prywatne palcówki opieki medycznej które w cenie abonamentu będą świadczyć podstawowe usługi. Jeśli nie chcesz wykupić abonamentu zawsze podstawowe badania możesz zrobić za pomocą jednorazowej płatności. Badania są ważne, należy je okresowo przeprowadzać.