\
Dla zdrowia ważne jest pożywienie

Żywność konsumpcyjna

Producenci żywności zazwyczaj nie przejmują się jak wiele i jakich środków używają aby zwiększyć plony lub ochronić je przed szkodnikami. Doszło do tego że człowiek zaczął modyfikować geny żywności w celu wprowadzenia takich zmian aby roślina sama z siebie miała podwyższone plony oraz odporność na szkodniki. Obecnie toczy się proces w którym postawiono firmie która zajmowała się tak zwaną żywnością genetycznie modyfikowaną i produkcją nasion.

 

Dobre pożywienie

Ogólnopolskie centrum medyczne apeluje aby zwracać uwagę na kupowane przez ludzi pożywienie. Sami sobie szkodzimy szukając tanich warzyw i owoców w hipermarketach. Przypominamy że takie markety mają na celu wysoki zarobek przy utrzymaniu niskich cen. Oznacza to nic innego jak kupowanie tanich produktów aby przy zachowaniu wysokiej marży sprzedawać je odrobinę taniej niż konkurencja przy podobnym asortymencie. Niska cena często wiąże się z niskimi koszami oraz gorszymi warunkami uprawy. Skoro dostawca może sobie pozwolić na sprzedaż towaru przy niskiej cenie, oznaczać to może że stosował niskiej jakości środki ochrony roślin lub nawozy. W obu przypadkach jest to złe dla konsumenta gdyż słabej jakości nawozy lub środki ochronne mogą mieć nie do końca prawidłowy dla zdrowia skład chemiczny, w końcu z jakiegoś powodu są tańsze od pozostałych.

 

Gdzie szukać zdrowej żywności ?

Najlepszym sposobem na zdrową żywność jest posiadanie własnego pola które znajduje się na totalnej wsi z daleka od aglomeracji miejskich, fabryk oraz elektrowni. Takie miejsca są znacznie mniej podatne na skażenia cywilizacyjne niż te które są bliższe miastu. Przed wybraniem działki pod zakup warto spędzić jeden lub dwa dni przy jej granicach i obserwować jak opada dym z sąsiednich domów. Czy podczas opalania mieszkań sąsiedzi stosują spalanie śmieci w domowym piecu, to wszystko można zaobserwować po wyglądzie dymu. Gdy będziemy mieć pewność że na nasze warzywa nie będzie opadał żaden dym z sąsiednich domów możemy zainwestować w taki kawałek ziemi. Jeśli nie stać nas na taki kawałek ziemi oddalony od miasta to warto zaglądać na miejskie i podmiejskie targowiska. Ważne by nie spożywać produktów rolnych z działek w obszarze miejskim.